Mesazh falenderimi për të gjithë mbështetësit e PAA

Të dashur miq, 15 muaj më parë, me një grup miqsh dhe kolegësh, morëm iniciativën për t’i dhënë frymë dhe energji të reja Partisë Agrare...

Shoqëria Civile i bashkohet Partisë Agrare Ambientaliste

Shoqëria Civile iu bashkua ditën e sotme Partisë Agrare Ambientaliste në mbrojtje të kauzës së “Mjedisit”. Kontrata e bashkëpunimit, e cila përmban plot 40...

Letër e hapur drejtuar partive të vogla parlamentare dhe jo parlamentare

I nderuar kryetar! Pak muaj para zgjedhjeve të përgjithshme parlamentare, me gjasë duket se s’ka më kohë për realizimin e reformës zgjedhore dhe  përmbushjen e...

Letër e hapur e 8 personaliteteve: Zgjidhja për bujqësinë është Agron Duka

Ne, një grup njerëzish me përvojë të gjatë politike në funksione e parti të ndryshme, e ndoqëm me shumë interes zgjedhjen e z. Agron...

Marko Bello dhe Gazmend Bizhga i bashkohen Partisë Agrare Ambientaliste

Partisë Agrare Ambietaliste i janë bashkuar edhe z. Marko Bello në pozicionin e Sekretarit të Marrëdhënieve me Jashtë dhe z. Gazmend Bizhga në pozicionin...

Përjashtimi i Berishës nga Kuvendi për 10 ditë, PAA i bashkohet bojkotit të opozitës

Partia Agrare Ambientaliste do të bojkotojë për 10 ditë punimet e Kuvendit duke u bërë kështu pjesë e vendimit të opozitës. Vendimi në fjalë...

Arben Tafaj bashkohet me Partinë Agrare Ambientaliste

Partia Lëvizja Demokratike për Vlera, Mirqënie dhe Progres, me kryetar zotin Arben Tafaj, iu bashkua sot gjatë një ceremoni zyrtare Partisë Agrare Ambientaliste. Gjatë...
video

Agron Duka në Durrës: PAA parti e hapur për të rinjtë. Mjedisi është i...

Partia Agrare Ambientaliste zhvilloi në Durrës një takim me strukturat e reja me synimin riorganizimin e tyre. Gjatë fjalës së tij kryetari i PAA...

Zoti Agron Duka kryetari i ri i PAA

Sot, me 25 Mars 2016 ne Seline e Partise Agrare Ambientaliste u mblodh Asamblea e Pergjitheshme e kesaj partie e cila pas diskutimeve mori...